- Aircondition
- Børnepool
- Gratis WiFi
- Pool
- Tilkøb All Inclusive
Høj standard, rimelig pris og mulighed for unik beliggenhed
I det eksklusive hotelområde, Fañabé, blot 700 meter fra en meget smuk sandstrand, ligger det pragtfulde Hotel Jacaranda. Hotellet er det ideelle valg, hvis du rejser med dine børn, og gerne vil sørge for, at der er gode faciliteter for alle familiemedlemmer.
Når I rejser med Bravo Tours, har I som noget ganske unikt mulighed for at bo på hotellets bedste etager med den absolut bedste udsigt. Alle disse værelser ligger på de øverste etager i hotellets to bygninger, D eller F. Gengangere ved, at det er disse værelser, der har den allerbedste placering på hele hotellet og som nævnt en helt igennem fantastisk udsigt til både omgivelser og pool. Det kalder vi VIP-beliggenhed.
På hotellet er der både hyggelige barer og restauranter med fine kulinariske oplevelser i vente og masser af herlige aktivitetsmuligheder. For børnene er der en international miniklub, minidisco, legeplads og tre pools. For de voksne er der underholdning, dans og show hver aften.
I kan boltre jer i to fantastiske poolområder med blandt andet en opvarmet swimmingpool og tre børnepools. Et eksotisk vandfald binder den øverste solterrasse sammen med et lidt større poolområde nedenfor. Den øverste solterrasse støder op til Bravo Tours værelser med VIP-beliggenhed. På toppen af vandfaldet ligger en af hotellets poolbarer, og inde under vandfaldet, sprængt ind i klippevæggen, ligger frokostrestauranten Cascada.
Minimum en pool er opvarmet i perioden ultimo oktober til ultimo marts.
Sådan bor du
På Hotel Jacaranda bor du i elegante dobbeltværelser – det er muligt at tilkøbe VIP-beliggenhed og pooludsigt. Dobbeltværelserne med VIP-beliggenhed og pooludsigt ligger desuden på de højeste etager, og har derfor generelt en bedre udsigt. Alle værelser er indrettet med eget bad/toilet, stor kingsize-seng, minibar (mod tillæg), men minibaren kan også benyttes som almindeligt køleskab uden tillæg, satellit-tv, telefon og balkon. Dobbeltværelserne er indrettet til maksimalt to voksne og to børn. Du kan også bo alene på et værelse mod tillæg.
Pension
Opholdet på Hotel Jacaranda er med halvpension. Du har mulighed for at tilkøbe All Inclusive.
Mere om Hotel Jacaranda
Hotel Jacaranda er et skønt familiehotel, hvor du får ekstra meget ferie for pengene. Bemærk venligst, at mænd skal bære lange bukser ved spisning i restauranten om aftenen. Der kan forekomme lidt støj fra underholdningsaktiviteterne i poolområdet.
Nytårsmiddag d. 31.12 er inkl. i prisen.
Om hotellet
Afstand til busstoppested | 200 m |
Afstand til centrum | 450 m |
Afstand til strand | 500 m |
Aircondition | Ja |
Antal værelser | 563 |
Babyseng | Ja |
Bar | Ja |
Bordtennis | Ja |
Byggeår | 1997 |
Børneklub | Ja |
Børnepool | Ja |
Elevator | Ja |
Etager | 9 |
Fitness | Ja |
Have | ja |
Hårtørrer | Ja |
Legeplads | Ja |
Minibar | Ja, mod gebyr |
Opvarmet pool | Ja, i vinterperioden |
Pool | Ja |
Poolbar | Ja |
Poolhåndklæder | Ja, mod gebyr |
Reception | Ja, åbent hele døgnet |
Rengøring, pr. uge | 7 |
Renoveret | 2012-14 |
Restaurant | Ja |
Safebox | Ja, mod gebyr |
Sauna | Ja, mod gebyr |
Skift af håndklæder, pr. uge | 7 |
Skift af sengelinned, pr. uge | 2 |
Snackbar | Ja |
Telefon på værelset | Ja |
Tennis | Ja |
TV på værelset | Ja |
Underholdning | Ja |
Vaskeri | Ja, mod gebyr |
WiFi | Ja, gratis |