- Gratis WiFi
- Morgenmad
Gode lejligheder midt i hyggelige Santa Cruz
Midt i Santa Cruz de la Palma – La Palmas hyggelige hovedby – ligger Hotel El Galeon. Her bor du centralt og hyggeligt blot fem minutters fra både havn og centrum med både butikker og restauranter.
Hotellet er det perfekte udgangspunkt for alle, der ønsker at bo i centrum og have det perfekte udgangspunkt for oplevelser på ferien. Herfra kommer du nemlig også let rundt på øen.
Vil du gerne slappe af, har hotellet også en terrasse med solstole. Her kan du nyde solens stråler, læse eller blot slappe af. Fra terrassen er der en skøn udsigt over havet. Du kan også sagtens gå en tur til stranden, hvor der er mulighed for endnu mere afslapning.
Kort sagt: Et rigtig godt udgangspunkt for din ferie.
Sådan bor du
Hotellet har gode 2- og 3-værelses lejligheder med plads til henholdsvis 2 og 6 personer. Alle lejligheder er indrettet med køkken, sofa, TV, samt badeværelse med hårtørrer. Der er balkon på alle værelser.
Pension
Opholdet er med morgenmad, der serveres i hotellets lobby.
Mere om El Galeon
Hotellet tilbyder gratis parkering til hotellets gæster.
Om hotellet
Hårtørrer | Ja |
Køkken | Ja |
Lejligheder | 25 |
Parkering | Ja |
Reception | Ja |
Rengøring, pr. uge | 5 |
Safebox | Ja, mod gebyr |
Skift af håndklæder, pr. uge | 3 |
Skift af sengelinned, pr. uge | 1 |
Telefon på værelset | Ja |
TV på værelset | Ja |
WiFi | Ja, gratis |