- 4 x Golf
- Aircondition
- All Inclusive
- Pool
- Restaurant
Tag med på Matchtur til skønne Gloria Verde
Denne Matchtur er perfekt til ægte golfentusiaster, som ønsker at bo i luksuriøse omgivelser. Gloria området er kendt af mange skandinaviske golfentusiaster, og byder på skønne baner, hvoraf der er blevet spillet flere turneringer på European Senior Tour på den ene af banerne. De er kendt for at adskille sig meget fra hinanden, så I er sikret en ny og spændende golfoplevelse, hver gang I spiller på en ny bane.
Efter en herlig og aktiv dag på golfbanen, er der ikke meget, som er skønnere end at koble helt af tilbage på hotellet. Gloria Verde Resort giver jer alle muligheder for dette med de gennemførte faciliteter og en fremragende service
Program den 13.11.2022
13.11.22 - Ankomst til Belek
14.11.22 - 1. golfdag, Gloria New kl. 07.36
15.11.22 – 2. golfdag, Gloria Old kl. 08.21
16.11.22 - Fridag
17.11.22 - 3. golfdag, Gloria New kl. 08.30
18.11.22 - 4. golfdag, Gloria Old kl. 09.42
19.11.22 - Fridag
20.11.22 - Hjemrejse til Danmark
Pris: 9.799 pr. pers.
Matchleder
Poul Steffensen
Vil du med? Ring og hør mere på tlf. 9627 3880
*Vi gør opmærksom på, at der er begrænset rejselederservice. Vores rejseledere kan dog altid kontaktes på servicetelefonen, der er åben 24 timer i døgnet.
Om hotellet
Afstand til centrum | 8 km |
Afstand til lokalt centrum | 3,5 km |
Afstand til strand | 0 m |
Aircondition | Ja |
Antal værelser | 293 |
Bar | Ja |
Byggeår | 2001 |
Børnepool | Ja |
Etager | 4 |
Køleskab | Nej |
Minibar | Ja, indgår ikke i All Inclusive |
Pool | Ja |
Poolhåndklæder | Ja |
Rengøring, pr. uge | 7 |
Renoveret | 2013-2014 |
Restaurant | Ja |
Safebox | Ja |
Skift af håndklæder, pr. uge | 7 |
Skift af sengelinned, pr. uge | 3 |
TV på værelset | Ja |
WiFi | Ja |
Her bor du på matchturen
Hotel Gloria Verde Resort er et lækkert hotel med fantastisk beliggenhed direkte ved stranden i Belek. Hotellet er omgivet af sin egen fantastiske 45-hullers golfbane. Lige i nærheden ligger 11 andre fremragende golfbaner. Hotellet har masser af faciliteter - fitness, tyrkisk bad, flere swimmingpools både indendørs og udendørs. Man er straks klar over, at man bor på et hotel, der er bygget af kvalitetsmaterialer, og man oplever et meget højt serviceniveau. Gloria Verde Resort har et stort dansk stampublikum, der vælger stedet pga. de smukke omgivelser og den herlige atmosfære. Skal man spille golf, bliver man hentet ved receptionen og kørt de få hundrede meter til det fantastiske klubhus. Gloria Verde Resort har alt det, der gør golfferien optimal.
Sådan bor du
Man bor i flotte, velindrettede dobbeltværelser med lækkert interiør. Alle værelser har aircondition, tv, telefon, minibar, moderne badeværelse og balkon eller terrasse.
Dobbeltværelser til maksimalt to personer. Mulighed for eneværelse mod tillæg, se prislisten. Der betales med euro på hotellet.
Opholdet er inklusiv All Inclusive.
Mere om Gloria Verde Resort
Dejligt golfhotel med alle tænkelige faciliteter. Gloria Verde Resort har de bedste rammer for en perfekt ferie!