Golf
Træningstur

Træningstur til Egypten med All Inclusive

Afgang fra Billund d. 15. oktober eller d. 2. april

Glæd dig til en hyggelig, lærerig og oplevelsesrig træningstur til Cascades Golf Resort, smukt beliggende i Soma Bay ved Det Røde Hav. Her venter fem golfrunder i spektakulære omgivelser, godt selskab og et afslappende ophold med All Inclusive.

Vi spiller på den Gary Player-designede Soma Bay Golf, der bugter sig gennem ørkenlandskabet med bjerge i baggrunden og seks imponerende huller langs den dramatiske kystlinje. Banens forskellige teesteder gør den velegnet til alle niveauer, mens de fremragende træningsområder skaber de perfekte rammer om turens undervisning.

Med på rejsen er den erfarne PGA-pro Danny Sejer, som har været uddannet PGA-pro siden 1996 og er head pro i Åskov GK, Holsted GK og Fanø Vesterhavsbads GK. Danny har arrangeret golfrejser over hele verden og sørger med sin store erfaring for, at du får både dygtig undervisning, godt humør og en tryg rejse fra start til slut.

Når dagens golf er slut, kan du nyde resortets poolområde, private strand og imponerende Spa & Thalasso – eller samles med de øvrige deltagere over god mad og et glas i hyggelige omgivelser.

Rejsens højdepunkter

Turledelse ved PGA pro Danny Sejer
7 overnatninger på Cascades Golf Resort
Hotel med en beliggenhed direkte ud til golfbanen
Pr. person / 7 dage
Inkluderet i rejsen
Fly tur/retur
Ophold på Cascades Golf Resort
All Inclusive
1 stk. bagage + 1 stk. håndbagage
Bustransfer til/fra hotel
Dansktalende rejselederservice
Alt dette er inkluderet i rejsen
Fly fra Billund – tur/retur
1 stk. bagage og 1 stk. håndbagage
1 stk. golfbag
Transfer til og fra lufthavnen
7 overnatninger på Cascades Golf Resort
All Inclusive
5 x golf
Træning hver dag I spiller golf
Turledelse ved PGA pro Danny Sejer
Dette er ikke inkluderet
Afbestillingsforsikring: kr. 549,- (skal bestilles inden depositum betales)
Årsrejseforsikring: kr. 1.050,-
Eneværelsestillæg: kr. 2.199
Opgradering til dobbeltværelse deluxe: kr. 499
PGA pro Danny Sejer
Danny Sejer
PGA pro Danny Sejer

Danny Sejer har været uddannet PGA pro siden 1996 og er head pro I Åskov GK, Holsted GK og Fanø Vesterhavsbads GK. Danny Sejer har arrangeret golfrejser rundt i hele verden, så med ham er I sikre på at alt kommer til at gå som det skal. Se frem til en hyggelig, sjov og lærerig golftur.

Datoer og priser
AfrejseAntal dageVærelsestypePris pr. person ved 2 voksne
Afrejse15.10.2026
Antal dage7 dage
VærelsestypeDelt dobbeltværelse med balkon/terrasse
Pris pr. person ved 2 voksnekr. 13.999
Afrejse15.10.2026
Antal dage7 dage
VærelsestypeDobbeltværelse med balkon/terrasse til enebrug
Pris pr. person ved 2 voksnekr. 16.198
Afrejse15.10.2026
Antal dage7 dage
VærelsestypeDelt dobbeltværelse deluxe med balkon/terrasse
Pris pr. person ved 2 voksnekr. 14.498
Afrejse02.04.2027
Antal dage7 dage
VærelsestypeDelt dobbeltværelse med balkon/terrasse
Pris pr. person ved 2 voksnekr. 13.999
Afrejse02.04.2027
Antal dage7 dage
VærelsestypeDobbeltværelse med balkon/terrasse til enebrug
Pris pr. person ved 2 voksnekr. 16.198
Afrejse02.04.2027
Antal dage7 dage
VærelsestypeDelt dobbeltværelse deluxe med balkon/terrasse
Pris pr. person ved 2 voksnekr. 14.498

Her skal du bo

Hurghada Cascadesgolfresortspa&Thalasso 12

Cascades Golf Resort

På den trænignsturbor du på Cascades Golf Resort, som er et skønt hotel med service i særklasse. Mellem golfrunderne kan man nyde hotellets rammer, som ligger placeret mellem nogle af banens huller. Her finder man et lækkert poolområdemed solstole, parasoller og swimmingpool til at nyde dagene. Vil man hellere ned til stranden, så har resortet et privat strandområde, som kan nydes.