Fremragende golfrejse til Andalusien – luksushotel med 5 runder golf lige udenfor døren!

I den lille by Almerimar finder I et helt igennem fantastisk, storslået og topmoderne golfhotel. Her er luksus i højsædet, også når det gælder golf, for golfbanen ligger lige udenfor døren. I har fire runder golf inkluderet i rejsen! – alle fire runder på Almerimar Golf Club, der ligger ved hotellet. 

Hotel Golf Almerimar ligger tæt på kysten og er et fantastisk 27-hullers anlæg. Banen er kendetegnet af de mange søer og palmerne, som smukt indrammer de 27 huller. Banen er en af de mest populære i området, og åbnede allerede i 1976 – designet af Gary Player. I spiller i pagt med den andalusiske natur og banens brede fairways, mange søer og velplacerede bunkers er ren nydelse – glæd dig!

På Golfrejsen bor du på Hotel Golf Almerimar. Hotellet er den perfekte base for din golfferie – lækre faciliteter, god mad og højt serviceniveau! Og bedst af alt – så ligger det lige på banen. Du bor i deluxe dobbeltværelser. 

Værelsestyper
Dobbeltværelse Deluxe med balkon – op til to personer. 

Pension
Dit ophold er med halvpension (morgen og aftensmad ekskl. drikkevarer til aftensmad). Du kan tilkøbe Semi All Inclusive.

Mere om Hotel Golf Almerimar
Vi flyver til lufthavnen i Costa del Sol. Transfer er på egen hånd til og fra Hotel Golf Almerimar. 

Hotellets officielle klassificering er 5.

Desværre er der ingen ledige værelser tilbage i denne sæson. Find andre hoteller i på knappen herunder.
Hotelfaciliteter
Her får du et samlet overblik over hotellets faciliteter. Hvis der står minus (-) ud for en facilitet, så er den ikke tilgængelig på hotellet.
Hotelfaciliteter
  • Pool
Værelsesfaciliteter
Afstande
  • Afstand til strand